Vai tehnoloģiju izmantošana mazina radošumu projektēšanā? Komercinformācija

Vai tehnoloģiju izmantošana mazina radošumu projektēšanā?

Trešdiena, 7 februārī, 2018

Trīsdimensiju vizualizācijas ir efektīvs veids, kā arhitekti un klienti var labāk saprasties, īsā laikā iegūstot visiem pieņemamu rezultātu, taču daudzi projektētāji uzskata, ka digitālie rīki mazina radošumu, arhitektūras un tehnoloģiju speciālisti.

‘’Pirmajā mirklī varētu domāt, ka tehnoloģijas un arhitektūra ir netipisks apvienojums, kas viens otru pat izslēdz, taču patiesībā digitālo rīku izmantošana projektēšanā ir starpdisciplināra lieta, kuru vienkārši ir jāspēj pareizi izmantot, -atzīst Rīgas Tehniskās universitātes lektore un pētniece Sarmīte Barvika.’’

 

 

Viņai piekrīt arī austriešu arhitekts Renē Subjē (Rene Subhieh), kurš uzskata, ka, no vienas puses, konceptuāla dizaina radīšana ir aizraujošs un skaists darbs. Taču - no otras puses - arhitekti var strādāt efektīvāk, veicot rūpīgu tehnisku darbu ar kādu no BIM (Building information modeling) rīkiem, kas tālāk ļauj veidot trīsdimensiju vizualizācijas.
Nav noslēpums, ka teju pusi projektētāju (arhitektu) darba laika var uzskatīt par neapmaksātu, proti, tas tiek pavadīts meklējot neskaitāmus, klientu vēlmēm piemērotus risinājumus, versijas, veicot dažādus labojumus, precizējumus un papildinājumus. Tādēļ gan arhitektiem, gan projektētājiem ir būtiski atrast darba metodes un rīkus, kas ļauj strādāt efektīvāk un veikt mazāk lieka darba.

‘’BIM programmatūra - tas nav stāsts par arhitektūru kā mākslu, bet gan par efektīvāko veidu, kā uzprojektēt māju. Tā, piemēram, ar "Elite CAD" teju pārdesmit minūšu laikā ir iespējams izveidot ēkas projekta struktūru, kur tālāk var izstrādāt detalizētus metrisko objektu risinājumus, izmantojot gan telpu plānus, gan trīsdimensiju skatījumus,
-atzīst austriešu arhitekts.’’

Speciālisti uzsver, ka viena no būtiskākajām digitālo projektēšanas rīku priekšrocībām ir iespēja izveidoto datormodeli parādīt klientiem, kolēģiem, operatīvi ieviešot ieteiktās izmaiņas. Savukārt ar virtuālās realitātes palīdzību arhitekti spēj daudz labāk piedāvāt pasūtītāja dzīves veidam atbilstošus risinājumus.

‘’Animēti projekti klientiem rada precīzas izjūtas par iecerēto būvi, jo ir iespējams attēlot gan telpu izgaismojumu, gan apkārtējo vidi dažādos laika apstākļos. Tādējādi rīki, kas rada virtuālo realitāti, piemēram, animācijas ģenerētājs "Lumion", ļauj radīt emocionālu iesaisti topošajā projektā,skaidro projektēšanas un būvniecības tehnoloģiju izplatītāja 'BIM Solutions'
-valdes priekšsēdētājs Ēriks Vītols.’’
Tādējādi projektētāju atturīgums pret tehnoloģiju izmantošanu nav pamatots, tieši otrādi - pašu arhitektu interesēs ir aktīvi par tām interesēties, jo pretējā gadījumā nevar cerēt, ka to attīstībā tiks ņemtas vērā nozares intereses, uzskata tehnoloģiju pārzinātāji.
Ar praktiskām virtuālo tehnoloģiju iespējām arhitektūrā un būvniecībā arhitektiem bija iespējams iepazīties "BIM Solutions" rīkotajā seminārā "Kā palielināt darba efektivitāti, paaugstināt klienta apmierinātību un iegūt vairāk klientus?". Semināra video ieraksts un prezentācijas materiāli pieejami šeit.

Oskars Kapustinskis @oskars_kapustinskis
https://www.m.buvbaze.lv/oskars_kapustinskis/
7 gadu 2 mēneši 24 dienas portālā
Bija online 05 oktobrī 14:28
Meklētājs būvniecības nozarē