PADOMI: Kā izveidot skaistu dekoratīvo apmetumu Актуальные советы

PADOMI: Kā izveidot skaistu dekoratīvo apmetumu

Вторник, 30 января, 2018

Bieži vēlamies ko interesantu un neierastu, lai tāds nebūtu nevienam, bet patiktu visiem. Parasti šīs neierastās lietas tiek veiktas uz sienas, tā arī ir noticis šoreiz un par brīvās izpausmes vietu ir kļuvusi siena. Uz šīs sienas tika izveidots, venēcijas apmetuma līdzinieks, tikai ar daudz mazākiem ieguldījumiem. Kā to paveikt, vari izlasīt šajā rakstā.

Lai izveidotu šādu sienas apmetumu tev būs nepieciešama – gluda siena, mūsu gadījumā tā ir 50 m2  liela špaktelēta riģipša siena. Uz šīs sienas tika izlietoti – 12 Kgflīžu līmes, 3 litrigrunts, 1 litrs akrila krāsas un 0.5 litri akrila lakas. Šim darbam tev arī būs nepieciešami instrumenti – ota, veltnītis, metāla rīvdēlis, švammīte.

1.solis

Pirmais ko paveicam uzklājam sienai grunti, to izdaram ar veltnīša vai otas palīdzību. Grunts palīdzēs sasaistīties flīžu līmei ar sienu. Grunti uzklājam vienā kārtā, taču stipri putekļainām un drūpošām virsmām, to uzklājam atkārtoti.

2.solis
Kad grunts ir nožuvusi, varam sākt apmetuma uzvilkšanu. Apmetumu uzvilksim ar metāla rīvdēļa palīdzību, cilvēkam kurš pirmo reizi ko tādu paveiks, iesakām izvēlēties rīvdēli ar noapaļotiem stūriem, jo tas palīdzēs izvairīties no nejaušu robu izraušanas (rīvējot), tiko uzklātam apmetumam.

3.solis
Iejaucam flīžu līmi spainī, izmantojot maisītāju (mikseri), flīžu līmi iemaisam ne pārāk šķidru, jo tai reizē labi jāsasaistās ar sienu, bet tāpat laicīgi jāaprauj (jāsacietē), lai varētu veikt pēcapstrādi ar rīvdēli.

4.solis
Uz sienas uzklājam flīžu līmi neviemērīgi, tā lai tā veidotu pacēlumus un izciļņus, jo nevienmērīgāk tā tiks uzklāta, jo vairāk iedobju (rakstu), tā veidos. Flīžu līmi uzklājam nelielos laukumos, lai varētu veikt tās pēcapstrādi, līdz tā pilnīgi sakaltusi. Kad pirmā kārta uzklāta un tās virskārta nedaudz apkaltusi, vēlreiz to norīvējam ar rīvdēli. Šādā veidā apstrādājam visu sienu un ļaujam flīžu līmei pilnībā sacietēt.

5.solis
Kad līme sacietējusi, viegli nopulējam sienu ar smilšpapīru , lai atbrīvos no neliela izmēra flīžu līmes graudiem.

6.solis   
Pēc sienas apstrādes ar smilšpapīru, to noslaukam un nogruntējam ar grunti.

7.solis
Kad grunts nožuvusi, pienācis laiks krāsas uzklāšanai. Mēs izmantojām divu viedu krāsas, baltu un tumši zaļu akrila krāsu, taču iespējams izmantot trīs vai vairāk krāsas. Šīs krāsas tiek uzklātas ar švammītes palīdzību, pamērcējot to nedaudz vienā un otrā krāsā. Pirmo uzklājam pamatkrāsu, pilnībā noklājot sienu un aizpildot visus padziļinājumus, tad negaidot kamēr krāsa nožūst, mērcējam švammīti gan baltajā, gan zaļajā krāsā, veidojot dažāda veida nokrāsas. Šādā veidā noklājam visu sienu.

8.solis
Lai siena būtu vieglāk kopjama, to beigās pārklājam ar akrila laku. Ir pieejamas trīs veidu lakas, spīdīga, puspīdīga un matēta, mēs izmantojām puspīdīgu laku.Taču iespējams izmantot jebkuru no šiem veidiem, tas atkarīgs kādu efektu sienai vēlamies piešķirt.

Lai siena iegūtu elegantu salaidumu ar pretējām sienām, to sadures vietas ieteicams nospiest ar akrila masu.

Šādas dekoratīvas sienas izveide nemaz nav grūta un dārga, tāpat variējot ar krāsām un laku, varam iegūt marmoram vai venēcijas apmetumam līdzīgu efektu.

Источник: varupats
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
6 лет 10 месяцев 26 дней на портале
Был онлайн 22 декабря в 23:54
Строительный поисковик

Подборка услуг по теме