Kā pagatavot Adventes vainagu no egļu skujām?
Adventes laiks ir gatavošanās brīnumam – Ziemassvētku brīnumam. Neviens simbols Adventes laiku neattēlo labāk par Adventes vainagu.
Iededzot pirmo sveci, ir sācies ceļš cauri Adventes laikam uz baltajiem Ziemassvētkiem, ir sācies ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam.
Parasti Adventes vainagu gatavo no priežu vai egļu zariem, tie vienmēr ir zaļi, kas simbolizē cerību un mūžīgo dzīvību. Tāpēc arī mans Adventes vainags šogad būs no egļu skujām – cerībai!
Vajadzīgs
Egļu skujas (gan egļu, gan priežu skujas mēdz pārdot tirgū vai pie kapiem , kur arī es tās nopirku. Bija nepieciešamas 2 skuju buntes. Ja ir skaista ziema, ir jauki doties mežā un sagriezt pašam.)
Salmi pamatnei (tie, kuriem siens vai salmi ir pieejami laukos, droši izmantojiet tos. Es izmantoju salmus, kas paredzēti grauzējiem un ir nopērkami zoo veikalos.)
Diegu spolītes (vainaga pamatnei izmantoju parastu diegu , bet skuju piestiprināšanai – biezāku, stingrāku un zaļā krāsā )
Stieple
4 sveces
Krikumiņi vainaga rotāšanai
Plaķenes
Šķēres
1.solis
Sagatavojiet darba vietu. Darbošanās ar skujām ir diezgan ķēpīgs darbs – egļu zari ir sveķaini, un skujas darba procesā būs visur. Tāpat sabirs arī salmi.
2.solis
Lai pagatavotu Adventes vainaga pamatni, ņemiet salmus un diegu. Salmus kārtojiet vienādā biezumā tā, lai veidotos “trubiņa”, un aptiniet ar diegu,. No „trubiņas” garuma būs atkarīgs Adventes vainaga diametrs. Galus savienojiet tā, lai veidotos aplis. Kad gali savienoti, visu pamatni vēlreiz notiniet ar diegu, tādejādi padarot to mazāk spurainu. Atlikušās spuras apgrieziet ar šķērēm (prātīgi, lai nepārgrieztu diegu).
Piezīme
Pamatni netaisiet ļoti biezu un lielu, jo apjomu dos egļu zari. Gadījumā, ja jūs pamatni vēlaties dekorēt nevis ar egļu zariem, bet ar, piemēram, zīlēm, čiekuriem, kastaņiem vai citiem nieciņiem, to aplīmējot, tad gan jums tā būs jātaisa bieza un stingra.
3.solis
Egļu zari ir jāsadala mazākos zariņos, apmēram 10 – 15 cm garos.
4.solis
Kad egļu zari ir sadalīti, nostipriniet diega galu pie pamatnes un tiniet tos pakāpeniski klāt. Egļu zariņus tiniet klāt pa maziem “pušķīšiem”. Tīt zarus zem vainaga pamatnes nav nepieciešams, jo tā atradīsies uz galda, tā ietaupot skujas un laiku. Pakāpeniski liekot “pušķīšus” uz priekšu, noklājam visu pamatni.
5.solis
Lai tinuma savienojuma vieta būtu nemanāma , sākuma skujas paceliet uz augšu un pēdējās skujas liekat zem tām un pietiniet. Pietīšana jādara uzmanīgi, lai nepietītu sākuma skujas pie pamatnes.
6.solis
Kad pats vainags gatavs, ir jāsagatavo sveces piestiprināšanai. Tam būs nepieciešama stieple un liesma. Es stiepļu karsēšanai izmantoju sveci, bet to var darīt arī uz gāzes plīts vai kāda cita liesmas avota. Stieples garums ir atkarīgs no vainaga biezuma (man bija ~ 10 cm). Kārtīgi uzkarsējiet stieples galu (3 – 4 cm garumā) un neatdzesējot to ievietojiet sveces apakšā. Tas jādara uzmanīgi un jāraugās, lai stieple iet taisni, savādāk izdursiet to sveces sānā vai arī nodrupināsiet kādu gabalu no sveces.
Stiepli svecē nepieciešams iekausēt kādus 3 – 4 cm dziļumā, lai tā kārtīgi noturētu sveci vainagā.
Protams, var arī izmantot speciālos sveču turētājus, kas paredzēti adventes vainagam ar adatiņu apakšā.
[alert-announce]! Karsējot stiepli uz liesmas, obligāti to turiet ar plāķenēm vai kādu citu darbarīku, neturiet rokā. Karsējot mazu gabaliņu stieples, tā uzsilst vairāk vai mazāk visa. Neapdedzinieties![/alert-announce]
[alert-announce]!! Ar tievām svecēm jābūt ļoti uzmanīgiem. Ja jūtat, ka stieple iet grūti iekš sveces, tad nestumiet ar varu – labāk uzkarsējiet stiepli atkārtoti un mēģiniet vēlreiz. Nekustiniet stiepli no vienas puses uz otru, jo tad caurums būs par plašu un svece kritīs nost.[/alert-announce]
7.solis
Sveces ar “kājiņām” duriet caur vainagu un otrā pusē nostipriniet stiepli, to aizlokot.
8.solis
Kad sveces piestiprinātas, variet vainagu rotāt ar izvēlētajiem nieciņiem.